قهوه ریسترتو چیست؟

شاید برایتان سوال باشد که قهوه ریسترتو چیست؟ در واقع قهوه ristretto همان اسپرسو است. اما با زمان عصاره گیری کوتاه تر و غلظتی بیشتر. یک شات سینگل اسپرسو حدود ۲۵ تا ۳۰ میلی لیتر حجم و یک ریسترتو حجمی برابر ۱۵ تا ۲۰ میلی لیتر دارد.

این قهوه تجربه ای عالی برای حرفه ای هاست. برای آشنایی با قهوه ریسترسو و طرز تهیه آن با ما در این مقاله همراه باشید.

قهوه ریسترتو چیست؟

ریسترتو ristretto به معنای محدود کردن یا محدود است. ریسترتو یک قهوه غلیظ بوده و طعم قوی تری نسبت به اسپرسو دارد.

به طور کلی می توان گفت، ریسترتو برادر کوچک اسپرسو است. ابتدا نگاه مختصر و کوتاهی به اسپرسو می اندازیم. اسپرسو تشکیل شده از یک شات قهوه 30 میلی لیتری و آب بسیار داغ بوده که به مدت 25 تا 30 ثانیه در دستگاه اسپرسوساز فشار داده می شود. بعضی افراد برای طعم بهتر اسپرسو به آن شیر داغ نیز اضافه می کنند.

قهوه ریسترتو، روش تهیه ساده ای مانند روش تهیه اسپرسو دارد. فقط با کمی تفاوت. در این روش تهیه قهوه، به آب داغ با 90 تا 93 درجه سانتیگراد دما نیاز است. این آب باید از قهوه آسیاب شده با فشار بالا استخراج شود. نوشیدنی به دست آمده باعث می شود طعم تلخ تر و قوی تری از اسپرسو در دهان احساس شود. همان طور که گفته شد، یک ریسترتو برادر یا خواهر کوچک اسپرسو است. اما شما فریب این کلمه کوچک را نخورید. زیرا این نوشیدنی چیزهای زیادی برای استخراج دارد.

قهوه ریسترتو دوبل چیست؟ یک قهوه ریسترتو که میزان مواد در آن دو برابر است. و از آن نزدیک به 30 میلی لیتر (1 اونس مایع) قهوه تهیه می شود.

اندازه یک ریسترتو معمولی یک اونس مایع (15 میلی لیتر) و یک شات ریسترتو دوبل 1 اونس مایع (30 میلی لیتر) تشکیل می شود.

چرا به اسم ریسترتو انتخاب شده است؟

طبق گفته های قبلی، ریسترتو یک شات کوتاهی از اسپرسو بوده که از پودر قهوه و نصف پیمانه آب آماده می شود. کلمه ریسترتو ریشه ایتالیایی داشته که به معنی محدود شدن است. یعنی به شات قهوه اشاره دارد که در زمان کمی قهوه با غلظت زیاد با طعم قوی تر را استخراج می کند. طعم واقعی یک قهوه ریسترتو دارای شیرینی و تندی بیشتر و تلخی کمتری نسبت به اسپرسو است.

تاریخچه ریسترتو

این قهوه خوش طعم از ایتالیا سرچشمه گرفته است. این نوشیدنی، توسط دیوید شومر مالک اسپرسو ویواس به ایالت متحده معرفی و وارد شد. قدمت قهوه ریسترتو به اوایل دهه 90 برمی گردد. در آن زمان قهوه برشته شده را با نیشکر دم آوری می کردند. همین امر باعث میشد طعم کاراملی به قهوه بدهد. و بافت خامه ای و مخملی را حس کنید.

بیشتر بخوانید: قهوه اسپرسو و انواع آن

قهوه ریسترتو چیست؟
قهوه ریسترتو چیست؟

طرز تهیه قهوه ریسترتو

شاید طرز تهیه ریسترتو و تفاوت تهیه آن با اسپرسو برای شما نیز سوال شده باشد.

در جواب این سوالات باید گفت: تمامی شات های ریسترتو به همان میزان پودر قهوه و فشار آب و دمای یکسان با اسپرسو نیاز دارد. ولی آب کمتری استفاده می کند.

برای تهیه قهوه ریسترتو، 7 تا 9 گرم پودر قهوه لازم است. 15-20 میلی لیتر آب هم لازم است. قهوه را در پرتافیلتر قرار دهید تا دم بکشد. زمان دم کشیدن ریسترتو 10 الی 15 ثانیه است. همین امر تفاوت قهوه ریسترتو با قهوه اسپرسو است.

میزان کافئین موجود در قهوه ریسترتو

در واقع هر شات ریسترتو 15 میلی لیتری تقریباً 55 میلی گرم کافئین دارد. البته این مقدار کافئین به میزان قهوه و زمان تهیه آن بستگی دارد.

دانه قهوه مناسب قهوه ریسترتو چیست؟

برای قهوه ریسترتو معمولا از قهوه هایی که در ارتفاعات پایین‌تر رشد کرده استفاده می کنند. اکثر افراد ماهر در تهیه قهوه، معتقدند که دانه‌های نرم با اسیدیته متوسط ​​رو به پایین برای این نوع قهوه مناسب‌ است. زیرا این قهوه ها طعم ترشی دارند.

بیشتر بخوانید: قهوه پیکولو چیست؟

تفاوت ریسترتو و اسپرسو چیست؟

در تفاوت اسپرسو و ریسترتو سه مورد وجود دارد:

1- استخراج قهوه: در مرحله استخراج قهوه ریسترتو، قهوه باید غلیظ باشد. به طوری که رنگ شکلاتی تیره داشته باشد. قهوه اسپرسو در مرحله استخراج سبک تر و آبی رنگ است.

2- ترکیبات شیمیایی پودر قهوه: بعضی از ترکیبات شیمیایی مختلف موجود در پودر قهوه به راحتی حل نمی شوند. این ترکیبات شیمیایی در پودر قهوه ریسترتو بیشتر است. پس در هنگان تهیه ریسترتو چون زمان کمتری دارد، استخراج کمتری هم دارد. ولی در قهوه اسپرسو اینگونه نیست.

 3- مدت زمان استخراج: تهیه ریسترتو معمولاً بعد از 15 ثانیه تمام می شود. اما اسپرسو حدودا 25 تا 30 ثانیه است. پس شات ریسترتو طعم سبک تر یعنی طعم شیرینی دارد. همچنین کافئین کمتری نسبت به اسپرسو دارد.

تفاوت قهوه ریسترتو و کورتادو

کورتادو، یک اسپرسو با مقدار کمی شیر گرم است. نسبت شیر ​​به قهوه بین 1:1 تا 1:2 بوده و شیر بعد از اسپرسو اضافه می شود. کلمه کورتادو فعل ماضی فعل اسپانیایی cortar (بریدن) است.

ریسترتو Ristretto (شات محدود)، شات کوتاه از قهوه اسپرسو است. یکی از روش های مدرن "کشیدن" یک شات ریسترتو اینست که قهوه را ریزتر از آنچه برای اسپرسو معمولی استفاده می شود آسیاب کنید. و شات را برای مدت زمان مشابه یک شات معمولی بکشید. یکی دیگر از روش های مدرن برای کشیدن ریسترتو اینست که به سادگی استخراج را زودتر متوقف کنید. بنابراین زمان کمتری برای عبور از قهوه آسیاب شده وجود دارد. سومین روش مدرن، که به عنوان مصالحه ای بین دو روش قبلی عمل می کند، آماده کردن ضربه بدون تنظیم آسیاب، اما استفاده محکم تر از گیره است.

به طور خلاصه، این خیلی به اندازه واقعی یا نسبت دقیق دم کردن مربوط نیست. اگرچه این موارد مهم هستند. نکته کلیدی در اینجا این بوده که Ristretto دم کردن آن قبل از استخراج کامل قهوه به پایان می رسد. این باعث تهیه یک نوشیدنی کوچک، قوی و تیره که میوه ای تر و راحت تر از اسپرسو می باشد می شود. این نوشیدنی بدون شیر یا شیرین کننده اضافه سرو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

با تخفیف سفارش بده!

خرید اول: first

ارسال رایگان اصفهان: isfahan

دلیل بازگشت وجه