دسته بندی محصولات

دسترسی سریع

قهوه ریسترتو چیست؟ تفاوت ریسترتو، اسپرسو و لانگو

قهوه ریسترتو چیست؟

شاید برایتان سوال باشد که قهوه ریسترتو چیست؟ در واقع قهوه ریسترتو همان اسپرسو است اما با زمان عصاره گیری کوتاه تر، حجم و تلخی کمتر و غلظت بیشتر نسبت به اسپرسو.

این قهوه از کشور ایتالیا سرچشمه می گیرد و به معنای محدود شده یا کوتاه شده ترجمه می شود. در واقع، ریسترتو، یک شات کوتاه شده از اسپرسو بوده که برای تهیه آن از مقدار آب و مدت زمان عصاره گیری کمتری استفاده می شود. در نتیجه این شیوه تهیه، یک قهوه غلیظ با رایحه ای غنی خواهید داشت.

اگر از علاقمندان نوشیدنی اسپرسو و مشتقات آن هستید، با ما در این مقاله همراه شوید تا با قهوه ریسترتو و طرز تهیه آن آشنا شویم.

فهرست مطالب

قهوه ریسترتو چیست؟

ریسترتو در لغت به معنای محدود شده یا کوتاه شده است. این نوشیدنی، در واقع همان اسپرسو است فقط با زمان عصاره گیری کمتر و غلظت بیشتر. از خصوصیات دیگر این نوشیدنی، حجم و تلخی کمتر آن نسبت به اسپرسو است. بزرگترین تفاوت ریسترتو و اسپرسو در حجم این دو است؛ به همین دلیل ریسترتو به معنی اسپرسوی کوچک شده هم تعبیر می شود. یک شات ریسترتو 15 تا 20 میلی لیتر حجم دارد.

دو فنجان قهوه ریسترتو، برابر با یک فنجان اسپرسو می باشد. یعنی اگر 20 گرم پودر قهوه را در دستگاه اسپرسوساز ریخته و عصاره گیری کنیم، با 20 گرم عصاره، ریسترتو به دست می آید؛ اگر 40 گرم عصاره گیری کنیم، اسپرسو به دست می آید و با عصاره گیری 60 گرم قهوه، لانگو به دست می آید.

نام قهوه ریسترتو از کجا نشأت میگیرد؟

اغلب، هر نوشیدنی نام مخصوص خود را دارد که از ماهیت آن سرچشمه می گیرد. ریسترتو در زبان ایتالیایی به معنی محدود شده و کوتاه شده است و از آنجایی که این نوشیدنی برادر کوچک تر و کوتاه قد اسپرسو است با این نام شناخته می شود.

بنابراین، به دلیل محدود تر بودن زمان عصاره گیری این قهوه و حجم کمتر آن نسبت به اسپرسو، نام ریسترتو را گرفته است.

چه قهوه ای برای تهیه ریسترتو مناسب است؟

به طور کلی همان نوع قهوه مورد استفاده در تهیه اسپرسو کلاسیک برای تهیه ریسترتو نیز استفاده می شود؛ با این تفاوت که آب جوش کمتری به زیر دانه های قهوه نفوذ می کند و در نتیجه قهوه ای غلیظ تر، کم حجم تر و غنی تر به دست می آید.

قهوه مناسب برای تهیه اسپرسو چیست؟ ترکیب دانه های عربیکا و روبوستا با کیفیت بالا بهترین گزینه برای تهیه اسپرسو است. مخصوصا دانه های عربیکا کلمبیا، مکزیک، اتیوپی و دانه های روبوستای کامرون، جاوا و اندونزی.

قهوه ریسترتو چیست؟
قهوه ریسترتو چیست؟ طرز تهیه

طرز تهیه قهوه ریسترتو

مواد مورد نیاز:

  • پودر قهوه مناسب دستگاه اسپرسوساز: 7 تا 9 گرم 
  • دستگاه اسپرسو ساز یا موکاپات
  • آب

دستور تهیه ریسترتو:

در تهیه ریسترتو، بر خلاف اسپرسو حجم آب مورد استفاده باید کمتر بوده و در کل آب کمتری از پودر قهوه بگذرد. در همین حال، زمان عصاره گیری هم کمتر خواهد بود (بین 15 تا 20 ثانیه). اما نیازی به کم کردن میزان پودر قهوه نیست.

در نتیجه این روش، قهوه ای متفاوت آماده می شود؛ هرچه میزان آب و زمان عصاره گیری کمتر باشد، میزان تلخی و کافئین قهوه نهایی کاهش می یابد.

نکته: در تهیه ریسترتو، از یک سوم پایانی عصاره گیری صرف نظر می شود زیرا عصاره گیری قهوه در یک سوم اخر کم و آب بیشتری به فنجان وارد می شود؛ در نتیجه تلخی و کافئین بیشتری ایجاد می کند.

آیا می توان در تهیه ریسترتو از شیر استفاده کرد؟

همانند کاری که با لاته یا کاپوچینو می شود، شما می توانید در ریسترتو هم از شیر استفاده کنید. با اضافه کردن شیر یا فوم شیر جوشیده یا حتی شیر های گیاهی به نوشیدنی خود از قهوه تان لذت ببرید.

افزودن شیر باعث افزایش مزه و خاصیت قهوه شده و طعم های شدید اسپرسو را تسکین می دهد و طعم نوشیدنی را تکمیل می کند.

بیشتر بخوانید: قهوه لانگو چیست؟

میزان کافئین در قهوه ریسترتو

قهوه منبع کافئین است و میزان کافئین آن بستگی به نوع قهوه مورد استفاده در تهیه این نوشیدنی دارد. علاوه بر مدل قهوه، میزان آب ترکیب‌ شده با قهوه نیز بر میزان کافئین موثر هستند.

با فرض یکسان بودن همه موارد بالا و تهیه ریسترتو به روش صحیح، میزان کافئین آن حدودا 63 میلی گرم می شود. در کل تفاوت زیادی میان کافئین اسپرسو و ریسترتو وجود ندارد؛ یک شات اسپرسو شامل 68 میلی گرم کافئین است.

تفاوت ریسترتو، اسپرسو و لانگو

  • مدت زمان عصاره گیری: زمان عصاره گیری ریسترتو نسبت به اسپرسو کمتر است. (ریسترتو 15 ثانیه؛ اسپرسو 25 الی 30 ثانیه). برای تهیه لانگو، مدت زمان بیشتری نسبت به ریسترتو و اسپرسو کلاسیک برای عصاره گیری نیاز است.
  • میزان کافئین: قهوه ریسترتو به دلیل زمان کمتر در عصاره گیری، دارای کافئین کمتر و لانگو به دلیل مدت طولانی در عصاره گیری، کافئین بیشتری نسبت به اسپرسو دارد.
  • طعم و رایحه: ریسترتو رایحه ای قوی و غنی با تلخی کمتر از اسپرسو دارد. اما قهوه لانگو رایحه کمتر و تلخی بیشتر دارد. زیرا هرچه میزان آب و زمان عصاره گیری بیشتر باشد، کافئین بالا تر و رایحه کمتر خواهد بود.
قهوه ریسترتو چیست؟
تفاوت ریسترتو، اسپرسو و لانگو

زمان تحویل بهینه برای ریسترتو چقدر است؟

بهتر است زمان عصاره گیری از 20 ثانیه تجاوز نکند. و بهتر این است که بعد از 15 ثانیه عصاره گیری به اتمام برسد زیرا بیشتر از این زمان، نوشیدنی تان را به اسپرسو کلاسیک نزدیک می کند. زمان عصاره گیری لازم برای اسپرسو کلاسیک 25 تا 30 ثانیه است؛ همین تفاوت جزئی باعث می شود ریسترتویی با تلخی کمتر داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه