ماکیاتو چیست؟ طرز تهیه آن

ماکیاتو چیست؟ و طرز تهیه آن: این نوشیدنی پیشنهاد عالی برای فصل سرما و با قیمت مناسب است. پایه ی اصلی این نوشیدنی قهوه اسپرسو می باشد. پس برای دوست داران قهوه نیز پیشنهاد می شود. ما در این مقاله به معرفی و طرز تهیه ماکیاتو و آشنایی با انواع ماکیاتو می پردازیم. پس با ما در این مقاله تئو کافی همراه باشید.

ماکیاتو چیست؟ طرز تهیه آن

ماکیاتو همان اسپرسو ماکیاتو است، که از دو شات قهوه اسپرسو و کف شیر تهیه می شود. ماکیاتو در ایتالیایی به معنی (لکه دار) است. یعنی قهوه لکه دار. این نوشیدنی هم مانند کاپوچینو ریشه ی اصل ایتالیایی داشته و برای اولین بار در کافه های همان کشور سرو شده است. ماکیاتو همراه با شیری است که معمولاً کف کرده و ظاهری زیبا به این نوشیدنی خوشمزه می دهد. گفته می شود بر خلاف نظر هایی که بوده نوشیدنی کاپوچینو برای صبح پیشنهاد می شود. اما ماکیاتو برای بعد ظهر پیشنهاد شده است.

همان طور که توسط کارشناسان و علاقه مندان به ماکیاتو گفته شده، ماکیاتو در دهه هشتاد و در ایتالیا توسط باریستاهای معروف آن کشور ساخته شده و به این منظور بوده که تشخیص سفارش یک اسپرسو ساده را از اسپرسو حاوی مقداری شیر برایشان راحت تر باشد. این اتفاق به معنی تهیه ماکیاتو، به نسبت اسپرسو و شیر با هم بستگی دارد. در این نوشیدنی، شیر کمتری به نسبت قهوه استفاده می شود. بنابراین شیرینی کمتری از کاپوچینو دارد. به همین دلیل ترکیب شیرینی و خامه‌ای شیر برای رقیق کردن قدرت اسپرسو کافی نیست، و ماکیاتو مزه تلخ قهوه را دارد.

انواع ماکیاتو

دو نوع ماکیاتو وجود دارد؛ اسپرسو ماکیاتو و لاته ماکیاتو.

اسپرسو ماکیاتو

ماکیاتو اصلی با یک شات اسپرسو درست می‌شود و طعم تلخ تری دارد. اسپرسو ماکیاتو دارای قهوه بیشتر نسبت به شیر است یعنی افزودن شیر مکمل آن حساب می شود.

لاته ماکیاتو

این نوشیدنی اسپرسو شیرین تر نسبت به اسپرسو ماکیاتو است. با اضافه کردن یک شات یا نصف شات قهوه اسپرسو به شیر بخارپز تهیه می شود. همچنین روی آن یک لایه کف شیر هم باید اضافه کنید. اسپرسو ماکیاتو در یک لیوان کوچک سرو می شود. اما لاته ماکیاتو در یک لیوان بزرگ و بلند سرو می شود.

بیشتر بخوانید: تهیه فوم در خانه

مکیاتو چیست؟
لاته ماکیاتو

تفاوت اسپرسو ماکیاتو و لاته ماکیاتو

اگر از نظر مواد با هم مقایسه کنیم، هر دو دارای شیر و قهوه هستند که نسبت آنها با هم متفاوت است. و این تفاوت میزان مواد در طعم و قدرت تاثیر دارد. بیشترین میزان مصرف ماکیاتو بین طرفداران قهوه در اکثر کافی شاپ ها اسپرسو ماکیاتو است زیرا کف شیر ندارد و طعم بیشتر قهوه را دارد. لاته ماکیاتو، از شیر جوشیده همراه با یک شات قهوه اسپرسو حل می شود. لاته ماکیاتو نسبت به لاته ساده شیر بیشتر و اسپرسو کمتری دارد.
پس تفاوت اصلی بین اسپرسو ماکیاتو و لاته ماکیاتو، شیر و میزان قهوه مصرفی است. به یاد داشته باشید که برای تهیه لاته ماکیاتو ابتدا کف شیر تهیه و سپس یک یا نیم شات اسپرسو به آن اضافه می شود.
 
تفاوت کاپوچینو و لاته ماکیاتو: کاپوچینو از یک سوم اسپرسو، یک سوم شیر بخار پز و یک سوم کف شیر تهیه می شود. اما لاته ماکیاتو از مقدار زیادی شیر بخار پز، کف شیر و میزان کمی اسپرسو تهیه می شود.

طرز تهیه ماکیاتو

اسپرسو ماکیاتو؛ اول باید یک شات اسپرسو را با دستگاه اسپرسوساز یا موکاپاپ تهیه کنید. شیر را یا با همزن برقی یا دستی هم بزنید تا کف کند، یا با استفاده از دستگاه اسپرسوساز شیر را داخل ظرفی بریزید تا کف کند. اسپرسوی دم شده را داخل لیوانی ریخته و کف شیر را هم به آرامی و با یک قاشق وسط لیوان بریزید.

لاته ماکیاتو: این نوع ماکیاتو هم مانند اسپرسو ماکیاتو تهیه می شود ولی با این تفاوت که کف شیر بیشتری دارد. ابتدا اسپرسو را همراه با دستگاه اسپرسو ساز یا موکاپاپ تهیه کنید و داخل فنجانی قرار دهید. کف شیر راهم مانند قبل با دستگاه دلخواه آماده کنید و به آرامی داخل فنجان بریزید. بدانید که میزان کف شیر باید سه الی چهار برابر اسپرسو باشد.

کنار سرو ماکیاتو می شود از: هر لیوان دلخواه سرامیکی یا شیشه ای استفاده کنید. می توانید با کلوچه، شکلات، کوکی و… نوش جان کنید. توجه هم داشته باشید که زمان نوشیدن ماکیاتو باید کوتاه باشد، زیرا فوم داخل آن به زودی سرد می شود.

ماکیاتو چیست؟
طرز تهیه ماکیاتو

کارامل ماکیاتو چیست؟

این نوشیدنی هم مانند دو نوع ماکیاتو دیگر از اسپرسو و شیر تهیه می شود با این تفاوت که شربت کارامل هم در ترکیبات خود دارد. کارامل ماکیاتو، مانند دیگر نوشیدنی ها اصلیت ایتالیایی دارد. 

طرز تهیه کارامل ماکیاتو:

 مواد لازم: شیر، اسپرسو، سیروپ کارامل و شربت وانیل

اسپرسوی باید دم کشیده شده باشد. شیر را با دستگاه دلخواه خودتان آماده می کنیم. کف شیر را داخل کف یک لیوان بزرگ همراه با شربت وانیل می ریزیم. دقت کنید که کف شیر شما باید کمتر باشد. زیرا برای مخلوط شدن با اسپرسو بهتر است.

بعد از ترکیب کف شیر و شیر وانیل، قهوه اسپرسو را به آرامی از روی فوم بریزید که به ته لیوان برود و با کف شیر ترکیب شود. حال نوبت سیروپ کارامل است، که به آرامی آن را روی کف شیر طرح دهید.

شما می توانید کارامل ماکیاتو را همراه با کاکائو، دارچین و کارامل خامه ای هم ترکیب و نوش جان کنید. همه ی این موارد طعم خاص و دلپذیری به این نوشیدنی می دهد.

ماکیاتو چیست؟
کارامل ماکیاتو چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه