قهوه لانگو چیست؟

قهوه لانگو چیست؟

لانگو چیست؟ و طرز تهیه آن؛ آیا برای شما اتفاق افتاده که به کافه ای بروید و بعضی اسم های نوشیدنی‌های قهوه را مشاهده کرده و سردرگم شوید؟

یکی از این اسم ها لانگو است که از اسپرسو تهیه می شود. حالا سوال پیش می آبد که لانگو چیست؟ برای آشنایی بیشتر با این نوشیدنی و تفاوت آن با اسپرسو و طرز تهیه آن تا آخر این مقاله تئو کافی همراه باشید.

اسپرسو چیست؟

اسپرسو نوعی قهوه غلیظ که با دانه های مخصوص قهوه اسپرسو برشته شده و در دستگاه اسپرسوساز آماده می شود. دانه های قهوه آسیاب شده در یک پورتافیلتر ریخته می شود و در پایه دستگاه اسپرسوساز محکم می شود.

در اصل اسپرسو روش بسیار خاص برای تهیه یک قهوه عالی با فشار بالا و قهوه ریز آسیاب شده است. یک اسپرسوی عالی اگر کرم کف‌دار روی آن ایجاد شد برای باریستا افتخار بزرگی است، یعنی مهارت لازم را برای یک اسپرسو فوق العاده را پیدا کرده است.

آیا اسپرسو با قهوه معمولی تفاوت دارد؟

قهوه معمولی با اسپرسو تفاوت هایی دارد؛ اولین تفاوت آن روش دم کردن آن ها است. قهوه معمولی با ریختن آب جوش روی پودر قهوه تهیه می شود، اما قهوه اسپرسو این طور نیست.

تفاوت دوم مقدار کافئین این دو نوشیدنی است. به طور معمول یک فنجان قهوه معمولی بین 80 تا 200 میلی گرم کافئین دارد، اما یک فنجان اسپرسو حدود 29 تا 100 میلی گرم کافئین دارد.

سومین تفاوت در طعم این دو نوشیدنی است. قهوه معمولی با قهوه اسپرسو طعم یکسانی ندارند. اسپرسو طعم غنی شده ای دارد ولی قهوه معمولی طعم تلخ تری دارد.

قهوه لانگو چیست؟

این نوشیدنی هم مانند بسیاری از نوشیدنی ها در اصل از ایتالیا آماده است. لانگو به معنای طولانی است، یعنی زمان طرز تهیه این قهوه بیشتر از اسپرسو معمولی است. تهیه لانگو زمان بیشتری به نسبت اسپرسو نیاز است یعنی قهوه ای به ما می دهد که مانند دوبل اسپرسو است.

قهوه لانگو نوعی از قهوه اسپرسو است. به طور کامل یکی از نوشیدنی دیگریست که زیر چتر اسپرسو است. لانگو یک نوشیدنی که از نظر حجم رقیق تر و از نطر کافئین ضعیف تر نسبت به یک اسپرسو معمولی است. در حقیقت می شود گفت؛ لانگو هم یک اسپرسو با همان اندازه پودر قهوه است فقط میزان آب برای تهیه آن بیشتر است.

بیشتر بخوانید: قهوه اسپرسو و انواع آن

قهوه لانگو
قهوه لانگو چیست؟

تارخچه قهوه لانگو

 allongé یک کلمه ی فرانسوی قهوه است، اما lungo یک کلمه و اصطلاح ایتالیایی است.

قهوه لانگو از قدیمی ترین قهوه های جهان حساب می شود. اولین بار هم در قرن شانزدهم در مرکز ایتالیا تهیه و دم شده است.

در قدیم دانه‌های قهوه را روی اجاق‌های هیزمی برشته می کردند و بعد در ظرف یا قابلمه‌ای بزرگ کمی مرطوب می کردند. این کار به قهوه طعم فوق العاده ای می‌داد. بعد از مرطوب  دانه های قهوه ها را به اندازه های کوچک آسیاب می کردند. بسیاری از مردم فکر می کردند که این نوع قهوه یا همان آمریکانو است یا شبیه به قهوه آمریکانو است، اما اینطور نبود زیرا میزان آب قهوه آمریکانو و قهوه لانگو یکسان نیستند.

طرز تهیه قهوه لانگو

اول از هر چیزی برای تهیه یک قهوه لانگو؛ به آسیاب کن و دستگاه اسپرسوساز نیاز دارید.

بعد از این که دانه های قهوه را آسیاب کردید، توجه به آسیاب قهوه ها داشته باشید. نوع آسیاب در سرعت تهیه قهوه و مزه آن تاثیر زیادی دارد. (البته می توانید از پودر های آماده هم استفاده کنید که بستگی به سلیقه ی خودتان دارد.)

7 تا 10 گرم، پودر قهوه اندازه بگیرید. و در پورتافیلتر قرار دهید. پورتافیلتر را در جای خودش قرار دهید. یک لیوان یا فنجان قهوه را زیر سر بگذارید.

حدود 50 میلی لیتر آب برای یک فنجان قهوه لانگو کافی است. حالا فشار آب را شروع و تایمر دستگاه اسپرسوساز را روشن کنید. تکنیک تهیه قهوه لانگو زمان طولانی آن است، که حدود یک دقیقه طول می کشد. بعد حدود 40 ثانیه طعم واقعی قهوه بوجود می آید، یعنی باید بیشتر صبر کنید تا قهوه ی عالی بدست بیاید. البته همه چیز به سلیقه ی شما بستگی دارد اما این زمان طولانی باعث طعم واقعی لانگو می شود. این را در هنگام سرو لانگو متوجه می شوید.

تفاوت بین لانگو، اسپرسو و چیست؟

تمام تفاوت در فرآیند دم کردن قهوه و یکسری تغییراتی که خود باریستاها در کافی شاپ آورده اند. همین کار باعث تفاوت های زیادی در طعم و مزه لانگو شده است.

مقدار آب: یک شات اسپرسو معمولی؛ حدود 30 میلی لیتر آب با 7 گرم پودر قهوه ترکیب می شود. اما یک فنجان لانگو حدود 45 یا 50 میلی لیتر آب با 7 تا 10 گرم قهوه استفاده می شود.

عطر و طعم: طعم واقعی یک اسپرسو خوب شبیه به شکلات خیلی تلخ است. قهوه لانگو چون در آستانه استخراج بیش از حد قرار دارد و تمامی تلخی قهوه را به عنوان طعم غالب باقی می گذارد. یعنی لانگو تلخ تر از اسپرسو است و مزه ی کرمای قهوه‌ای فندقی دارد.

قهوه لانگو
قهوه لانگو چیست؟

مقایسه کلی لانگو و اسپرسو

قهوه لانگو طعمی متعادل، برشته و ملایم تری دارد. زیرا نسبت آب به قهوه زیادتر است. به این معنیست که اندازه قهوه هیچ تغییری نمی کند، در حالی که مقدار آب دو برابر بیشتر است. اما با این وجود طعم لانگو تلخ تر از اسپرسو است زیرا همان طور که گفته شد طرز تهیه متفاوتی دارند. 

میزان کافئین موجود در قهوه لانگو و اسپرسو یکی است. ولی اگر قهوه ای با کافئین زیادتر میل می کنید، پودر قهوه را زیاد تر کنید. با اضافه کردن پودر قهوه کافئین آن دوبرابر می شود.

تفاوت لانگو و آمریکانو

آمریکانو، نوشیدنی ساده که از ترکیب آب داغ و یک یا دو شات قهوه اسپرسو تهیه می شود. برای تهیه آمریکانو کافیست یک شات اسپرسو آماده کنید. داخل فنجان مورد نطر قرار دهید و مقداری آب جوش روی آن بریزید.

لانگو یک قهوه غلیظ و تلخ مزه است. اما آمریکانو صاف و تلخی کمی دارد. 

طعم قهوه آمریکانو ساده یکدست و روان است. اما قهوه لانگو غلیظ و طعم بسیار تلخی دارد.

از نظر کافئین قهوه لانگو کافئین بیشتری دارد، خصوصا اگر لانگو از دو شات اسپرسو تهیه شود. اما آمریکانو به دلیل ترکیب شدن با آب کافئین کمتری دارد.

حجم قهوه آمریکانو بیشتر از حجم قهوه لانگو است. آمریکانو در یک لیوان بزرگ و لانگو در فنجان کوچک مانند اسپرسو سرو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه