دسته بندی محصولات

دسترسی سریع

قهوه لانگو چیست؟ تفاوت لانگو با اسپرسو و ریسترتو

قهوه لانگو چیست؟ تفاوت لانگو با اسپرسو و ریسترتو

قهوه لانگو، یکی از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو بوده و در زبان ایتالیایی (lungo) به معنی طولانی می باشد. دلیل این نام، این است که قهوه لانگو نسبت به اسپرسو، در زمان طولانی تری عصاره گیری می شود. همچنین حجم آن نیز بیشتر است.

این قهوه تلخ تر و ضعیف تر از اسپرسو می باشد. میزان آب در این روش تهیه قهوه افزایش یافته و در نتیجه تلخی آن بیشتر می شود. لانگو، معمولا شامل 7 گرم قهوه در هر 50 میلی لیتر آب است.

در ادامه بیشتر به این قهوه و طرز تهیه آن می پردازیم.

فهرست مطالب

قهوه لانگو چیست؟

در زبان ایتالیایی، لانگو (lungo) به معنای طولانی می باشد. دلیل نامگذاری این قهوه به لانگو، زمان بیشتری است که برای آماده شدن آن نسبت به اسپرسو معمولی صرف می شود.

در واقع، روش لانگو تغییر میزان آب به کار رفته در تهیه اسپرسو معمولی می باشد. در این شیوه، میزان طبیعی آب در ازای هر 7 گرم قهوه دو برابر می شود (7 گرم قهوه در هر 50 میلی لیتر آب). با همین افزایش مقدار آب، تلخی بیشتری بدست می آید. چون با استخراج طولانی تر، طعم تلخ قهوه بیشتر بیرون آمده و در آب حل می شود.

طرز تهیه قهوه لانگو

موارد مورد نیاز:

  1. دستگاه اسپرسوساز
  2. 90 الی 120 میلی لیتر آب
  3. پودر اسپرسو مناسب دستگاه اسپرسوساز 8 الی 16 گرم

طبق مطالب بالا، برای تهیه قهوه لانگو به آب و زمان بیشتری نسبت به اسپرسوساده نیاز داریم. آب ذکر شده، باید حدودا طی 1 دقیقه، از پودر قهوه موجود در پرتافیلتر دستگاه بگذرد. با این روش، یک قهوه با حجم آب 3 تا 4 برابر آب اسپرسو کلاسیک تهیه می شود.

تفاوت قهوه لانگو، اسپرسو و ریسترتو

تفاوت این سه نوشیدنی در مقدار و زمان تهیه آن ها می باشد.

  • اسپرسو: آب با مقدار کم و با فشار از قهوه عبور کرده و وارد شات می شود. حاصل این روش، یک شات قهوه غلیظ با رایحه قوی می باشد که یک لایه کرما روی آن قرار دارد. در آمریکا، استاندارد آب 30 میلی لیتر و پودر قهوه 7 گرم است.
  • ریسترتو: از نوشیدنی های بر پایه اسپرسو است. میزان آب در این نوع قهوه کمتر از اسپرسو معمولی است. در این شیوه، زمان عصاره گیری کاهش یافته و آب کمتری برای همان میزان قهوه استفاده می شود. ماحصل این روش، قهوه ای با رایحه زیاد و کافئین کمتر می باشد. این قهوه به 7 گرم پودر قهوه و 15 میلی لیتر آب نیاز دارد. درمورد قهوه ریسترتو بیشتر بخوانید: قهوه ریسترتو چیست؟ تفاوت ریسترتو، اسپرسو و لانگو
  • لانگو: زمان مورد نیاز برای این روش تهیه قهوه، از دو روش قبل بیشتر است. همچنین، میزان آب بیشتری برای عصاره گیری نیاز دارد. لانگو دارای کافئین بیشتری نسبت به اسپرسو بوده اما رایحه آن کمتر است. قهوه نهایی، از 7 گرم پودر قهوه و 50 میلی لیتر آب تشکیل شده است.
قهوه لانگو چیست؟ تفاوت لانگو با اسپرسو و ریسترتو
قهوه لانگو چیست؟ تفاوت لانگو با اسپرسو و ریسترتو

به طور کلی لانگو و اسپرسو از لحاظ حجم نوشیدنی، مدت زمان عصاره گیری، میزان تلخی و قدرت نوشیدنی باهم متفاوت هستند. 

  • یک شات اسپرسو، برابر با 30 میلی لیتر و یک شات لانگو، 60 میلی لیتر است.
  • اسپرسو 18 تا 30 ثانیه زمان و لانگو به حدودا 60 ثانیه زمان برای عصاره گیری نیاز دارد.
  • میزان تلخی لانگو بیشتر از اسپرسو است.
  • اسپرسو از لانگو قوی تر است. زیرا با آب کمتری تهیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه