تفاوت قهوه ترک و اسپرسو

تفاوت قهوه ترک و اسپرسو

تفاوت قهوه ترک و اسپرسو چیست؟ در این مقاله قصد داریم به شرح تفاوت این دو نوشیدنی بپردازیم. با ما همراه باشید.

قهوه ترک و اسپرسو

وقتی صحبت از قهوه قوی می شود، فوراً دو نوع نوشیدنی به ذهن خطور می کند. قهوه ترک و اسپرسو. با این حال، عاشقان این قبیل نوشیدنی اغلب در مورد تفاوت بین آنها گیج می شوند. بنابراین بیایید در مورد آنچه که هر یک از این نوشیدنی ها را متمایز می کند صحبت کنیم.

قهوه ترک و اسپرسو، هر دو قهوه‌های غلیظی هستند که در فنجان‌های کوچیک با حجم کم سرو می شوند.

قهوه ترک و اسپرسو
قهوه ترک و اسپرسو

قهوه اسپرسو

اگر به نوشیدن قهوه علاقمند باشید حتما نام اسپرسو را شنیده اید. مایعی غلیظ با عطر قوی که در فنجان های کوچک سرو می شود.

اسپرسو، نوعی قهوهٔ غلیظ می باشد که در اوایل قرن بیستم در تورین ایتالیا ابداع شد. این قهوه، یکی از مجبوب ترین نوشیدنی های دنیا به شمار می آید. دلایل این محبوبیت بالا، سرعت بالای فرآیند آماده سازی، غلظت بالا، کافئین بالا و سرعت تاثیرگذاری آن در بدن است.

ما این روزها عمدتاً از دستگاه اسپرسوساز برای تهیه اسپرسو استفاده می کنیم و کیفیت آن بسیار مهم است. یک دستگاه خوب، نوشیدنی بهتری را از هر دانه ی تازه آسیاب شده ای که به ان اضافه می کنید، تهیه می کند. اسپرسو از طریق عبور دادن اب نزدیک به نقطه جوش با فشار، از بین پودر قهوه تهیه می شود. این قهوه، دارای غلظت بالا از مواد محلول و معلق جامد است. 

 

اسپرسو پایه بعضی نوشیدنی‌ها مانند کافه لاته، ماکیاتو، کاپوچینو، آمریکانو و موکا است. برای درست کردن کاپوچینو حتماً از اسپرسو استفاده می شود اما برای تهیۀ کافه لاته این موضوع لازم نیست. میزان کافئینی که در این مایع غلیظ وجود دارد از جهت حجم از بقیه نوشیدنی‌ها بیشتر است و به همین جهت هست که در اندازه کوچک سرو می‌شود. یک اسپرسو ۶۰ میلی‌لیتری ۸۰ الی ۱۵۰ میلی‌گرم کافئین دارد. اما یک قهوه معمولی با حجم ۲۴۰ میلی‌لیتر داری ۹۵ الی ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین است.

قهوه اسپرسو
قهوه اسپرسو

قهوه ترک

قهوهٔ ترک، روشی برای تهیه قهوه می باشد که دانه‌های کاملاً پودر شدهٔ آن در جذوه جوشانده و در فنجان سرو می‌شوند. این نوشیدنی که در کشور ما خیلی محبوب است، گفته میشود توسط مردم ترکیه ابداع شده و سپس وارد فرهنگ ما شده است.

ترک، مانند اسپرسو، از دانه های ریز آسیاب شده و بو داده استفاده می کند. با این حال به اندازه آسیاب ریزتری نسبت به اسپرسو نیاز دارد.

اگر ابزار مناسبی نداشته باشید، آسیاب کردن آن به این اندازه سخت است، بنابراین ممکن است لازم باشد قهوه را به صورت بسته بندی شده خریداری کنید.

در تهیه قهوه ترک، آسیاب های قهوه باقی می مانند که منجر به طعم تیره و تندش می شود.

مقدار کمی شکر در هنگام نوشیدن قهوه ترک مرسوم شده است، به جای اینکه بعداً آن را مخلوط کنید، در هنگام تهیه به آن اضافه کنید.

برای آماده‌ کردن قهوهٔ ترک احتیاجی به نوع خاصی از دانه‌های آن نیست. در این قهوه دانه ها بیشتر از هر روش دیگری تا حدممکن خرد و ریز می‌شود.

اگه اصول دم کردن قهوه ترک را به درستی انجلم دهید، روی قهوه یک لایه فوم یا کرم قهوه ایجاد می شود که علاوه بر ظاهر جذاب، به حفظ دمای قهوه و دیرتر سرد شدن آن کمک می‌کند.

قهوه ترک
قهوه ترک

تفاوت قهوه ترک و اسپرسو

  • قهوه ترک و اسپرسو هر دو نوشیدنی های کاملاً قوی هستند، اما قدرت خود را از عوامل مختلفی به دست می آورند. قهوه ترک به لطف تفاله های ریز که در آب می جوشد، طعمی غلیظ دارد و شکر و ادویه های مختلفی که به نوشیدنی اضافه می شود، به آن طعم می دهد. از طرف دیگر اسپرسو نیز طعمی با غلظت بالا دارد اما این طعم از دم کردن با فشار بالا ناشی می شود. طعم اسپرسو، قهوه ی خالص تر است.
  • علاوه بر این، شما می توانید قهوه ترک را بدون هیچ تجهیزات تخصصی درست کنید. اما برای تهیه یک اسپرسو اصیل بدون هیچ گونه تجهیزاتی به سختی خواهید افتاد. برای دم کردن قهوه ترک، از وسیله ای به نام قهوه جوش، جذوه یا ایبریک استفاده می‌ شود که با جوش آمدن آب و قهوه در کنار هم کار می‌کند. اسپرسو، با دستگاه‌ اسپرسوساز یا موکاپات‌ تهیه می‌ شود که هر دو بر اساس عصاره گیری قهوه کار می‌کنند. یعنی، آب داغ با فشار از میان پودر قهوه عبور کرده و عصاره قهوه یا همان اسپرسو به دست می‌ آید.
  • دانه‌های قهوه ترک، خیلی نرم آسیاب می شوند تا راحت با آب ترکیب شده، دم کشیده و جا بیفتد. اما مقدار آسیاب پودر قهوه اسپرسو، از قهوه ترک درشت‌تر است. زیرا اگر ذرات قهوه خیلی نرم باشند، آب داغ نمی تواند از میان قهوه عبور کند و عصاره گیری انجام نمی شود.
  • اگر نوع دانه‌های قهوه‌ای که برای سرو کردن اسپرسو و ترک استفاده می‌کنید یکی باشد، طعم قهوه ترک نسبت به اسپرسو ملایم ‎ترخواهد بود. هنگام نوشیدن قهوه ترک، به دلیل اینکه قهوه فیلتر نمی شود، ذرات قهوه زیر زبان حس می شود اما اسپرسو، چون فیلتر می شود، این ذرات قهوه را ندارد.
  • یکی از بارزترین تفاوت های اسپرسو و قهوه ترک طرز تهیه آن ها می باشد. روش تهیه قوه ترک سنتی است. قهوه ترک عطر خاصی دارد و غلیظ است، بافتی مخملی دارد که اگر ان را به روش صحیح دم کنید، بر روی آن لایه فومی درست می شود. البته لازم است قهوه شما باکیفیت و مرغوب هم باشد. اما اسپرسو روش تهیه دیگری دارد. با عصاره گیری از پودر قهوه که فشرده می شود، قهوه اسپرسو درست می شود. اگر قهوه اسپرسو را اصولی و درست دم کنید، روی آن با لایه فومی پوشانیده می شود که به آن کرم قهوه گفته می شود.
تفاوت قهوه ترک و اسپرسو
تفاوت قهوه ترک و اسپرسو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

با تخفیف سفارش بده!

خرید اول: first

ارسال رایگان اصفهان: isfahan

دلیل بازگشت وجه