مصرف قهوه برای ورزشکاران

مصرف قهوه برای ورزشکاران، فواید بسیاری دارد و بر عملکرد افراد موثر می باشد. در این مقاله با ما همراه شوید تا به شرح فواید و آثار مصرف این نوشیدنی برای ورزشکاران بپردازیم. با ما همراه باشید.

قهوه

یکی از محبوب ترین نوشیدنی های جهان، قهوه است. برخی ادعا میکنند که این مایع بعد از آب پرمصرف ترین مایع در جهان است.

با این حال، قهوه چیزی فراتر از یک نوشیدنی است. این یک خاطره است، یک انتظار، یک تسلی بخش لحظات که  در زندگی ما تنیده شده است. موفقیت این خوراکی به عنوان یک نوشیدنی، به دلیل کافئین موجود در آن و لذت حسی آن است.

دوستداران قهوه میگویند که نیروی انرژی‌ بخش کافئین و عطر نوشیدنی که در آن وجود دارد با همدیگر مرتبط هستند.

 

قهوه چیست
قهوه چیست

استفاده از قهوه برای ورزشکاران

کافئین، یکی از موثرترین مکمل های ورزشی موجود است. همچنین بسیار ارزان و نسبتاً ایمن برای استفاده است.

این مکمل می تواند به راحتی از سراسر بدن شما عبور کند. تأثیرات متفاوتی بر هورمون‌ها، ماهیچه‌ها و مغز شما دارد.

مطالعات نشان داده اند که کافئین می تواند برای عملکرد استقامتی، ورزش با شدت بالا و ورزش های قدرتی مفید باشد. 

تحقیقات دیگر تأثیر قهوه را به دلیل سطوح بالای کافئین آن بررسی کردند که نشان می دهد هم مکمل های کافئین دار و هم قهوه کافئین دار فواید مشابهی برای عملکرد ورزش استقامتی دارند.

مصرف قهوه برای ورزشکاران
مصرف قهوه برای ورزشکاران

زمان استفاده قهوه برای ورزشکاران

گاهی اوقات قبل از تمرین نیاز به افزایش انرژی دارید، بنابراین طبق تحقیقاتی که انجام شده شما باید حدود ۴۵ تا ۶۰ دقیقه قبل از ورزش قهوه بنوشید تا کافئین در جریان خون شما جذب شود و به حداکثر اثربخشی خود برسد. با این حال گزینه های زیاد دیگری هم وجود دارد، ولی محبوب ترین انها قبل از تمرین قهوه است. قهوه با کافئین بالا و هزینه کم، نوشیدنی موثری برای افزایش عملکرد ورزشی است.

بسیاری از افراد قبل از ورزش کافئین مصرف می کنند تا انرژی بیشتری به آنها بدهد و به آنها کمک کند به اهداف عملکردی خود برسند. در واقع، کافئین به‌عنوان یک اسید ارگوژنیک مؤثر – یا تقویت‌کننده عملکرد – در تمرینات قدرتی و قلبی به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است.

زمان استفاده قهوه برای ورزشکاران
زمان استفاده قهوه برای ورزشکاران

مزایای استفاده قهوه قبل از ورزش

  • تقویت قدرت، استقامت و قدرت عضلانی
  • افزایش استقامت هوازی عملکرد دوی سرعت، پرش و پرتاب را بهبود می بخشد.
  • صرفه جویی در ذخایر گلیکوژن و استفاده از چربی به عنوان منبع اصلی سوخت
  • افزایش تمرکز و هوشیاری
  • کاهش درد عضلانی
مزایای استفاده قهوه قبل از ورزش
مزایای استفاده قهوه قبل از ورزش

پیشنهاد قهوه برای ورزشکاران

بر اساس تحقیقات انجام شده بهترین قهوه برای ورزشکاران، قهوه اسپرسو  است، چون کافئین اسپرسو خیلی سریع جذب بدن می‌شود.

قهوه ترک سبب لذت و نشاط در بدن می شود و شما در زمان ورزش با نوشیدن یک کاپ یا فنجان قهوه ترک می توانید چربی سوزی و از طرفی افزایش انرژی و تسلط بیشتری داشته باشید.

روبوستا، به دلیل داشتن کافئین زیاد برای بهبود متابولیسم بدن مفید بوده و خاصیت چربی سوزی آن باعث لاغری و کاهش وزن می شود همچنین مقدار زیاد کافئین در قهوه روبوستا سبب تقویت عملکرد مغز شده و این قهوه به شدت برای ورزشکاران پیشنهاد میشود.

قهوه ی پیشنهادی برای ورزشکاران
قهوه ی پیشنهادی برای ورزشکاران

میزان کافئین لازم برای ورزشکاران

ورزشکاران با دوز بین 3 تا 6 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن، فوایدی را می بینند، و  30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا سطح کافئین در بدن به اوج برسد و بیشترین فایده را داشته باشد.

طبق تحقیقات انجام شده توصیه میشود مصرف 350 میلی گرم یا کمتر در روز برای ورزشکاران بهترین است زیرا مصرف بیشتر از 500 میلی گرم در روز می تواند اعتیاد آور باشد و عوارض جانبی منفی شروع شود.

توجه داشته باشید که بهتراست مصرف کل این دوز یکجا نباشد و نکته مهم تر اینکه، فقط با مصرف قهوه کافئین به بدن شما وارد نمی شود و موارد دیگری نظیر چای هم میتواند شامل مقداری کافئین باشد که بهتر است در محاسبه دوز مصرفی این را هم در نظر داشته باشید.

میزان کافئین لازم برای ورزشکاران
میزان کافئین لازم برای ورزشکاران

مضرات مصرف بیش از حد قهوه برای ورزشکاران

در مصرف قهوه باید اعتدال داشته باشید زیرا مصرف بیش از حد آن، فرایند پروتئین سازی بدن را مختل میکند وباعث کاهش فرایند عضله سازی ورزشکاران می شود.

بنابراین، مصرف بیش از حد کافئین می تواند اثرات منفی بر عملکرد ورزشی داشته باشد که این نیز به تغییرات ژنتیکی فردی مرتبط است. قبل از ایجاد هر گونه تغییر شدید در رژیم غذایی، ما همیشه توصیه می کنیم که از یک متخصص مراقبت های بهداشتی در مورد بهترین روش گنجاندن قهوه در رژیم غذایی خود به عنوان بخشی از یک روال سالم غذایی در طول روز مشاوره بگیرید.

مضرات مصرف بیش از حد قهوه برای ورزشکاران
مصرف قهوه برای ورزشکاران

خرید بهترین قهوه برای ورزشکاران

میتوانید بهترین قهوه را با بالا ترین کیفیت از فروشگاه تئو کافی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

دلیل بازگشت وجه